fbpx
Kujdes personal

Fund dhimbjeve të shpinës në vetëm 7 ditë, vetëm… me 1 përbërës!

Dhimbja e shpinës mund të jetë nga një dhimbje e lehtë, e vazhdueshme, deri te një dhimbje e shpejtë, e fuqishme e cila vështirë largohet.

Ajo mund të fillojë shpejt nëse ju shtriheni ose ngrini diçka shumë të rëndë, ose mund të përkeqësohet ngadalë.

Trajtimi për dhimbje shpine varet nga çfarë lloji dhimbje keni.

Dhimbja akute zakonisht përmirësohet pa ndonjë trajtim, por ju mund të keni nevojë për analgjetikë si paracetamol (acetaminofen), aspirinë ose ibuprofen për të lehtësuar dhimbjet.

Ushtrimet fizike dhe operacioni zakonisht nuk përdoren për të trajtuar dhimbjen akute të shpinës.

KOMPRESA TË FTOHTA OSE TË NXEHTA (OSE TË DYJA)

Vendosja e kompresave të ftohta ose të nxehta mund ta lehtësojnë dhimbjen ose mundimin në shpinë.

Nxehti ul spazmat (ngërçet) dhe dhimbjet në muskuj.

I ftohti ndihmon reduktimin e ënjtjes dhe mpin dhimbjen e thellë.

Përdorimi i kompresave të nxehta ose të ftohta mund të lehtësojë dhimbjen, por ky trajtim nuk e rregullon shkaktarin e dhimbjes kronike.

Ju mund ta bëni këtë me ndonjë pëlhurë ose gazë të ftohur nxehur, ose të blini xhel që mund të ftohet ose ngrohet dhe të aplikohet në vendin e dhimbshëm (në shpinë në rastin e dhimbjes së shpinës)

TERAPIA E THJESHTË VETËM ME XHELATINË

Për këtë ju nevojitet vetëm një përbërës i vetëm i cili bën mrekulli, duke ndaluar dhimbjen në vetëm pak ditë.

Xhelatina është një produkt me origjinë shtazore , e cila forcon qelizat dhe fibrat e brendshme.

PËRBËRËSIT:

5 gr xhelatinë (pluhur, e gjeni në supermarkete)

dhe ¼ gotë ujë të ftohtë.

PËRGATITJA:

Shtoni xhelatinën pluhur në një gotë me ujë dhe trazojeni.

Vendoseni në frigorifer dhe lëreni përgjatë gjithë natës, derisa të merrni një përzierje në formën e peltes.

Pijeni atë në mëngjes para se të hani.

Sipas dëshirës, mund të shtoni pak kos ose qumësht për ta bërë akoma më të shijshme.

Përdoreni këtë trajtim rregullisht dhe dhimbja do të marrë fund plotësisht në vetëm 7 ditë.

Kjo kurë rekomandohet të përdoret 2 herë në vit.

Mund të përdoret edhe në rastet e dhimbjes së mesit, efekti është njësoj kurues.

Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top