fbpx
Jeta sipas natyres

Sallatë frutash – Jeta Sipas Natyrës!

Kjo sallatë frutash, kur konsumohet rregullisht në mëngjes, ju mundëson të arrini humbjen në peshë dhe pastrimin e trupit. Përveç kësaj, sallata mund të shërbehet si një ëmbëlsirë në çdo kohë të vitit – ajo del aromatike dhe e shijshme.
Sallata është e pasur me vitaminë C dhe prandaj është e dobishme në sezonin e dimrit, kur na mungojnë aq shumë vitamina.
Për përgatitjen e sallatës së frutave ne kemi nevojë për:
1- portokall,
1- mollë e gjelbër,
2 – kiwi,
Tërshërë – 1 lugë gjelle,
Mjaltë – 1 lugë gjelle.

Hapat e gatimit: Prejeni mollën, kivin dhe portokallin. Molla errësohet shpejt, ajo duhet të pritet e fundit. Përzieni të gjitha përbërësit e frutave të sallatës, shtoni tërshërë edhe mjaltë. Tërshëra mundë të jetë pak skuqur në tigan, në këtë mënyrë tërshëra do ti jap sallatës një shije karamel.
Të gjitha komponentët përzihen dhe sallata është e gatshme!
Frutat prodhojnë shumë lëng, kështu që sallata duhet të përgatitet vetëm para se të shërbehet./Jeta Sipas Natyrës

Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top