fbpx
Dieta Shqip

‘Dieta’ e veçantë për një jetë më të mirë seksuale!

Një dietë e re e përqendruar në forcimin e muskujve të dyshemesë së legenit thotë se gratë mund të kenë seks më të mirë duke ngënë ushqimet e duhura dhe duke bërë stërvitje strategjike.

Ndryshe nga shumica e dietave, jo aq-seksualisht me emrin Pelvci Floor Diet nuk është i përqëndruar në humbje peshe por në rritjen e shëndetit të muskujve tuaj ‘legenit’.

Një dysheme pelvike e dobësuar, e cila mund të shkaktohet nga vendosja në peshë mund të çojë në mosmbajtje dhe dhimbje gjatë seksit, kështu që regjimi i dietës dhe forcimin e atyre muskujve jetikë.

Kjo mund të ndihmojnë në intensifikimin e orgazmave tuaja, transmeton Indeksonline.

-Ushqimi në dysheme pelvike pretendon të përmirësojë jetën tuaj seksuale dhe të ndalojë mosmbajtjen.

-Këshillon të hahet ushqime që nuk irritojnë fshikëzën tuaj dhe shmangni ato që bëjnë.

-Gjithashtu, rekomandon ushtrime të caktuara të tilla si squats mur dhe pozicioni ‘urë’.

Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top