fbpx
Jeta sipas natyres

Praktikat e pastrimit të organizmit!

Çdo ditë sistemi ynë ekskraktues punon në pastrimin e trupit nga substanca të dëmshme. Ky është procesi më i rëndësishëm në organizmin tonë, shëndeti ynë varet nga ky proces. Duke bërë praktika të caktuara mund të ndihmojmë trupin tonë të pastrohet:
Në mëngjes, trupi jon pastrohet në mënyrë efektive nga toksinat dhe për të ndërhyrë në këtë proces, një mëngjes i lehtë këtu është ideali.
Një gotë me ujë të pastër me lëng gjysmë limoni, pini ngadalë. Një pije e tillë fillon të gjitha sistemet në trup, heq toksinat, përmirëson procesin e tretjes, forcon sistemin imunitar, ushqen trupin me kalium dhe alkalizon.
Hani fara liri në stomak bosh. Është e nevojshme që të përtypni ngadalë një lugë gjelle fara liri dhe gëlltitni, me ujë të pastër. Është e rëndësishme që farat e lirit të jenë të bluara, përndryshe substanca të dobishme nuk absorbohen nga organizmi.
Përveç dhëmbëve, ju duhet të pastroni dhe gjuhën.
Është e nevojshme për të masazhuar trupin me një furçë të thatë. Masazh me një furçë duhet të bëhet para dushit, duke filluar nga këmbët dhe duke u ngjitur lart. Kjo procedurë jep një efekt të fuqishëm detoksifik. Stimulon qarkullimin limfatik dhe qarkullimin e gjakut. Furça e thatë heq shtresën e vdekur të lëkurës. Lëkura bëhet e butë dhe elastike. Gjithashtu eliminon celulitin, fuqizon, përmirëson tonin e muskujve.
Kontrast dush ose dush me ujë të ftohtë.
Hani deri në 12 orë vetëm fruta dhe perime të freskëta. Bëni lëng ose smoothies. Në mëngjes, trupi i njeriut pastrohet dhe ngarkesa në tretje nuk është shumë e dëshirueshme.
Çdo ditë duhet të hani sallatë(shiko postin më poshtë) për të pastruar organizmin, ose ndonjë sallatë tjetër.
Është e rëndësishme të pini ujë të mjaftueshëm gjatë gjithë ditës. Veshkat, së bashku me ujin, heqin substanca të dëmshme nga trupi.
Aktiviteti fizik rrit të gjitha proceset e pastrimit.
Nëse ky informacion është i dobishëm./Jeta sipas Natyrës.

Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top