fbpx
Artikujt e fundit

Halle Berry zbulon pjatën falë së cilës duket kaq e re!!!

Keni parë ndonjë 51- vjeçare që duket si Halle Berry? (Na jepni një shembull. Po presim.) Dhe ndërsa ajo ka sqaruar në Instagramin e saj se stërvitet fort për një trup në formë, ajo ka një sekret bukurie për të cilin është gati të vërë bast: lëngu i kockave.

“Është gjëja më e lirë që e gjeni kudo, madje ua japin dhe falas’’, ka thënë ajo në një intervistë për Extra të dhënë së fundi. “Merrini kockat dhe ziejini ngadalë për 24 orë…dhe pijeni lëngun. Është plot kolagjen dhe kjo është një kryevepër’.

Halle nuk është e vetmja që është një fanse e madhe e lëngut të kockave. Ai ofron kalcium, vitaminë D dhe nutrientë të tjerë ndërsa është i ulët në kalori.
Gjithashtu ushqimet e pasura me proteina si lëngu i kockave ndikojnë direkt në shtimin e kolagjenit (protienë që mban lëkurën të tonifkuar dhe pa rrudha.) Trupi i konverton këto nutirentë në aminoacide të cilat mbajnë lëkurën dhe kockat të shëndetshme.

Lëngu i kockave përshtatet shumë mirë në dietën Keto që ndjek Halle.

Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top