fbpx
Artikujt e fundit

Zgjidhni pijen sipas shenjës së horoskopit

Ja një guidë perfekte pijesh që t’ju zgjasi deri në fund të jetës. Ka 12 shenja horoskopi dhe 12 pije sipas karakteristikave të personalitetit të çdo shenje.

Kështu që relaksohuni dhe përgatituni për të njohur shijen perfekte për karakterin tuaj.

Dashi

Doni t’i jepni jetë festës? Atëhere jepini dashit vodka & red bull.

Demi

Pija perfekte për një dem është një gotë e mirë vere e kuqe. Demave u pëlqen jeta e shtrenjtë dhe pijen duan ta kenë klas.

Binjakët

Njerëzit social me pijet (që i konsumon, por nuk e tepron) si Binjakët, e dinë mirë se çfarë të pijnë por preferojnë të qëndrojnë te e thjeshta, si për shembull një birrë.

Gaforrja

Gaforret kanë shumë qejf të argëtojnë miqtë dhe familjen, prandaj pija për ta është margarita e bërë vetë.

Luani

Si një shenjë që i do të mirën të gjithëve, luanit do t’i pëlqente një gotë shampanjë por ama të kishte edhe gota të tjera për shokët.

Virgjëresha

Çfarë i jepet një perfeksionisti si virgjëresha? Verë e bardhë, sigurisht.

Peshorja

Socialë, artistikë dhe të kulturuar, peshoreve do t’u shkonte një Cosmopolitan.

Akrepi

Shotsat e tekilës janë fiks për akrepin. Atyre u pëlqen të pijnë kokë më kokë me dikë tjetër por kujdes, ata dinë si ta përballojnë alkolin e tyre.

Shigjetari

Sake-ja bërtet shigjetar ! Më dashurinë e tyre për udhëtimet dhe vendet ekzotike, nuk ka pije që shkon më shumë.

Bricjapi

Respektojeni bricjapin dhe lejojeni të ketë kontrollin me një dry martini.

Ujori

Doni të ndihmoni një ujor që të dali në vetvete? Jepini nja dy shotsa Jagermeister.

Peshqit

Njësoj si pija e tyre, Jack&Cola, peshqit kanë një personalitet fiksues.

Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top