fbpx
Dieta Shqip

Lëngu që fshin rrudhat dhe celulitin

smoothei anti celulit rrudha dieta ime

Ky lëng përgatitet nga ushqimet që ndikojnë të keni një ten sa më të mirë, rregullon peshën trupore dhe ndikon në pakësimin e celulitit

Përbërësit:

Jogurti – rregullon tretjen dhe ndikon te yndyrat në trup.

Boronica, dredhëza, manaferra, mjedra dhe rrush të tharë – antioksidues përplot me vitamina C, kujdesen për lëkurën dhe mbron imunitetin.

Xhenxhefili – largon dhimbjen nga muskujt, shtrëngon dhe përtërinë lëkurën.

Bananet – posedojnë sasi të madhe me kalium dhe rregullojnë mbajtjen e ujit në organizëm, si dhe shtojnë efektin e celulitit në sipërfaqen e lëkurës.

Përgatitja:
Në blender shtoni jogurtin e ftohtë (rreth 2 dl), e sipas dëshirës shtoni pak akull, nëse dëshironi që ta freskoni pijen. Shtoni kombinimin e dashur të pemëve, përzieni dhe e shërbeni në një gotë. Me xhenxhefil mos e teproni, sepse dhuron shije të fortë. Në lëng mund dështoni edhe pak gjethe të freskëta të kanellës.

Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top