fbpx
Smoothie

10 SMOOTHIE-T ME TE MIRA, PER RENIE NE PESHE.

Te mundohesh te heqesh kilogramet e tepert duket si nje lufte pafund. Zgjidhni nje vakt te dites dhe zevendesojeni me nje smoothie te shijshem, qe ju siguron vitaminat, mineralet dhe energjine e nevojshme! Keto smoothie per renie ne peshe, jane kaq te shijshme sa as nuk do ta kuptoni sa pak kalori po konsumoni.

Te pergatisesh smoothie eshte gjeja me e lehte dhe nese e pergatisni ate me perberes organike, te paperpunuar do te arrini te merrni vleren me te larte ushqyese te tyre. Recetat e meposhtme jane per nje racion dhe mund t’u shtoni embelsues (stevia), nese deshironi.

1. Mrekullia e gjelbert

spin

 • 225ml qumesht bajame jo i embel
 • ¼ kupe me arra te copetuara
 • ¼ kupe gjethe spinaqi
 • ¼ kupe me laker kale
 • ½ dardhe

2. Smoothie me banane

 • 225ml qumesht bajame jo i embel
 • ¼ kupe me arra te copetuara
 • 1 banane
 • ½ kupe boronica
 • ½ kupe kale

3. Pjepri qetesues

 • 225ml qumesht bajame jo i embel, me shije vanilje
 • ½ kupe me pjeper te copetuar (preferohet lloji cantaloupe)
 • ½ kupe banane
 • ½ kupe luleshtrydhe

4. Smoothie me Chard zviceran

(kjo gjethe ngjason me pazine, por ne vende te ndryshme njihet me emra te ndryshem)

chard

 • 1 kupe me chard zviceran te pagatuar
 • 1 banane
 • 1 kupe rrush jeshil
 • 1 molle e vogel
 • ¼ kupe me fara kungulli
 • Mbulojini te gjithe perberesit me qumesht arre kokosi dge perzijini.

5. Rrush + avokado

 • 1 kupe me rrush jeshil
 • 1 avokado e fresket
 • ½ kupe me manaferra
 • ½ kupe chard zviceran (ngjason me pazine)
 • ¼ kupe fara lini
 • Mbulojini perberesit me qumesht arre kokosi dhe perzijini te gjitha bashke.

6. Mjeder dhe Fara Lini

 • 225ml qumesht bajame jo i embel
 • ¼ kupe mjedra
 • ½ luge gjelle fara lini
 • ½ kupe me laker kale

7. Tonic Detoksifikues

 • 1 kupe laker kale
 • 1 banane
 • 1 kupe me rrush te kuq
 • 1 kupe me ananas te fresket
 • ¼ kupe me fara lini
 • Mbulojini te gjithe perberesit me qumesht arre kokosi dhe perzijini.

8. Eliksiri i jetes

straw

 • 225ml qumesht bajame jo i embel
 • 1 kupe luleshtrydhe
 • ½ kupe boronica
 • ½ kupe chard zviceran (ngjason me pazine)
 • ¼ kupe me fara Kia

9. Shkriresi i belit

 • 1 kupe me laker kale
 • 1 kupe me gjethe spinaqi
 • 1 banane
 • ½ kupe me boronica
 • ¼ kupe me arra te copetuara
 • Mbuloni e gjithe perberesit me caj jeshil dhe perzijini.

10. Kenaqesi kanelle

 • 225ml qumesht bajame jo i embel
 • 1 luge caji kanelle e grire
 • 1 banane
 • ¼ kupe me arra te copetuara
Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top