fbpx
Dieta Shqip

“Smoothie” me kivi dhe pjepër për të humbur peshë

“Smoothie” me kivi dhe pjepër për të humbur peshë

A dëshironi të humbni peshë në mënyrë të shëndetshme? Ky “smoothie” i bërë nga pjepri dhe kivi mund të jetë i dobishëm nëse konsumohet çdo ditë, pasi favorizon eliminimin e yndyrës dhe do të përfitoni nga efekti diuretik i tij. Kjo është një pije freskuese dhe të shëndetshme.

Do ju prezantojmë me një pije të shkëlqyer për ju që doni të humbni disa kilogramë më shumë.

Përbërësit:
• 1 filxhan pjepër në kuba (150 gr)
• 1 mollë jeshile
• 1 kivi i qëruar dhe i copëtuar
• 5 lugë lëng limoni (50 ml)
• 1 lugë gjelle mjaltë (25 g)
• 1 gotë ujë (200 ml)

Përgatitja:

• Është shumë i lehtë për t’u përgatitur. Gjëja më e rëndësishme është që të gjeni fruta organike. Vetëm në këtë mënyrë do të përfitoni nga përbërësit ushqyes të tyre.
• Shmangni blerjen e kivit dhe pjeprit shumë të pjekur, përndryshe niveli i sheqerit nga këto fruta mund të jetë tepër i lartë dhe do të na sjellë më shumë dëm sesa dobi.
• Prisni në kuba 150 gramë pjepër. Qëroni kivin dhe e prisni në feta të holla.
• Më pas, qëroni mollën, i hiqni farat dhe e prisni në katër pjesë.
• Në “smoothie”-n tuaj me pjepër dhe kivi shtoni edhe pak lëng limoni, në mënyrë që të forcojë edhe më shumë nivelet e vitaminës C.
• Merrni blenderin: hidhni gotën e ujit, pjeprin, mollën, kivin, limonin dhe mjaltin.
• Ju do të fitoni një “smoothie” shumë të mirë për t’u pirë në mëngjes. Nëse ju preferoni, mund të shtoni pak kube akulli për të shijuar një pije freskuese

Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top