fbpx
Artikujt e fundit

Si të pastroni trupin nga toksinat mënyrat dhe metodat e pastrimit të ndryshme!

Ju zgjoheni në mëngjes me një kokë të rëndë. Ju keni çehre të zbehtë gri dhe flokët e shurdhër. Në stomakun tuaj – Dashuri e dyshimtë. Ekziston unë nuk bëj asgjë. Të gjitha ndërsa përgjumur. Në punë ju bie nga duart çdo gjë … – Kjo do të thotë se trupi është i bllokuar, dhe vetëm ju bërtet: «SOS» – është koha për të sjellë për të trupit të tij.

Si dhe kur, dhe më e rëndësishmja, si për të pastruar trupin? Si për të pastruar zorrët? Si për të pastruar të mëlçisë? Si për të pastruar veshkat? Si për të pastruar gjakun? Si të pastër nyjeve, urogjenital dhe organet e tjera? Si për të pastruar trupin e toksinave në shtëpi? Këshilla mjekësore dhe ilaçe dhe trupit spastrimit mjetet juridike popullore. E gjithë kjo, dhe më shumë, ju do të mësoni duke lexuar këtë artikull. Mëso se si të mos të shëndetit ose mjetet në dispozicion për të pastruar trupin e “fëlliqur” për të mbajtur të ndriçon pamjen dhe shëndetin tuaj për vitet që vijnë.
Pse trupit bllokuar?

Pothuajse të gjithë, pa përjashtim, njerëzit janë të ballafaquar me faktin se produktet e fundit të metabolizmit po fillojnë të ngecë në trupin e tyre, skladuvatysya dhe ndot atë. Arsyet që çojnë në slagging trupit një shumë. Kryesore e tyre, për të saktë-to-date përfshijnë mëposhtme:

1. Mungesa e vitaminave;
2. Dobësimi imunitet pas ndonjë sëmundjeje;
3. Konsumi i sasive të mëdha të rënda, ushqime të sëmurë (ushqime të shpejta, mish, yndyrë, aditivëve të ndryshme, ngjyra, etj);
4. dietë, gjatë së cilës yndyrë prishet dhe liron një shumë toksina (e cila, që ra fjala, është shkaku i fryma e keqe, sidomos kur ju mohoj);
5. mënyrë jetese i ulur;
6. kapsllëk të shpeshta.

Unë mendoj se të gjithë vënë re se brezi i ri po vuan sëmundje të ndryshme më shpesh dhe më gjatë se ai i mëparshmi. Për më tepër, sëmundja është vazhdimisht “më i ri” dhe tani në masë të sores, njerëzit më parë karakteristike vetëm të moshuar vuajnë edhe fëmijët. A keni menduar ndonjëherë pse grekët e lashtë, për shembull, vuante nga kanceri? Përgjigjja është e thjeshtë: ndryshe nga ne, ata nuk hanë carcinogens që mbush trupin dhe mënyrën e jetesës ishin më aktive, më të lëvizshme. Ne gjithashtu, për fat të keq, progresi i kohëve të fundit ka për të paguar shëndetin e tyre vazhdimisht të përballet me probleme serioze shëndetësore shkaktuar trupin zashlakovannostyu. E tillë është “çmimi i progresit”.
Phantom Menace

Në faktin, trupi i njeriut është i aftë të pastruar të pavarur nga toksina. Për këtë qëllim, ne kemi një mëlçi, sistemin limfatik, zorrët, veshkat, dhe lëkurës, të aftë për të hedhur nga çdo gjë që mund të na shkaktojë dëm. Megjithatë, forcat natyrore të trupit në një pozitë për t’u marrë vetëm me tepricë natyrore dhe procesin e pastrimit natyror.

Por rezistojnë emulsifiers ndryshme, stabilizant, ngjyra, preservatives, enhancers shije, antibiotikët dhe kimikateve të tjera – absolutisht mbi të forcave të saj. Sistemet e trajtimit natyrore janë të mbingarkuara trupin, organet e bllokuar dhe mund të funksiononte më siç duhet.

Si rezultat, ne kemi një ndjenjë konstante e lodhje, çehre prej dheu, dhimbje koke, probleme të tretjes, sëmundje të shpeshta, është e paqartë se ku ka alergji dhe probleme të tjera.

Përveç kësaj, sipas mjekëve shumë, slagging trupit është në gjendje për të provokuar një problem më serioz. Në këtë drejtim dallojmë disa faza, me rritjen ndotjen e trupit, duke e kërcënuar me pasoja më të rënda.

Faza e parë. Në grumbullimit fillestar të toksinave nxjerr njeriun jashtë krejtësisht i shëndetshëm. Variacionet e shëndetit të duket e parëndësishme dhe burimi i tyre nuk është e qartë.

Njeriu fillon të ndjehen lodhje gjithnjë e më të shpeshta dhe nervozizëm.

Nëse faza e parë e një reduktimi të marrjes të ushqimit (si rezultat i dietë, uri dhe shkaqe të tjera) të shfaqen dobësi, dhimbje koke, siklet në stomak, trishtim në mëlçi, ndonjëherë urie rënda. Zhvillimet e tilla gjithashtu priren vanitet dhe dispepsi.

Faza e dytë. Nëse ju nuk e pastroj zhvillimi i mëtejshëm trupi do të rezultojë në dhimbje fillimisht butë në nyje, ftohjet e shpeshta dhe ndryshime të pakëndshme në lëkurën e fytyrës. Lëkurë thelb më aktivisht i përgjigjet futje e toksinave, dhe përpjekjet e para për të sjellë ata. Megjithatë, me fillimin e kufijve të kapacitetit të tij, të fillojnë të përparojë sëmundje të ndryshme të tilla si alergji, pezmatim i lëkurës, ekzemë, puçrra fytyre, etj Më pas lëkura bëhet i thatë dhe fillon të zbehet shpejt befasuar lehtë nga ngrica dhe thaj në diell.

Faza e tretë. Kjo fazë slagging zakonisht shfaqet në faqen e shfaqjes së reaksioneve të pajustifikuara ose alergjike alerhopodibni tilla si lacrimation tepruar, konjuktivit, shkarkimin nga sinusit nazal, akumulimit të vazhdueshëm të mukusit në fyt. Nuk mund të jetë sëmundje e vazhdueshme dhe kronike.

Faza e katërt karakterizuar nga pamja e stagnimit dhe të ndryshme trashje depozitave patologjike, duke rritur numrin e moles, cysts, tumoret beninje, polyps rritje dhe kështu me radhë.

Faza e pestë kërcënon fillimin e deformimit: shfaqjen e sëmundjeve të rënda të sistemit të kockave, në veçanti, stomatiti, sëmundje periodontale, artriti dhe sëmundje të tjera.

Faza e gjashtë. Nëse kontaminimi i trupit do të vazhdojë, por në këtë fazë nuk është e pazakontë, të dhënë shfaqja e sëmundjeve të ndryshme dhe dëshirën për të shpëtoj prej tyre mënyra më e lehtë (duke marrë droga të ndryshme, duke përfshirë antibiotikët), lista e mëposhtme do të jenë sëmundjet e sistemit nervor.

Faza e shtatë kërcënuese ndryshimet patologjike të qelizave si një e tërë ose të sistemeve individuale të trupit dhe organeve, indeve, mukozave, formimin e tumoreve malinje.

Faza e tetë – Koha e shfaqjes së sëmundjeve kronike, e fundit e cila mund të jetë mjaft i trishtuar.

Është e qartë nga lart, është përfundimi se manifestim i shenjave të ndotjes e trupit, ju së pari duhet ta pastrojë trupin, dhe pastaj – trajtimin e një sëmundjeje të caktuar.

Trajtimi i çdo sëmundje kronike duhet të fillojë me spastrim trupin e toksinave. Sepse derisa organet e infektuara dhe indet nuk janë hequr shllak trajtohen thjesht të padobishme, gjërat më të mira do të arrijë ilaçin tuaj – një përmirësim të përkohshëm në rastin më të keq – ju shtoni trupit “pluhur kimike” dhe rritjen e tij, dhe pozita kështu palakmueshëm.

Trupi i lirë të “mbeturinave biologjike” mund me sukses të fillojnë të shpenzimeve burimet e tyre për të shëruar veten, dhe nuk e “vetë mbijetesën” në luftën kundër helmet.

Për fat të keq, mjekësi konvencionale shpesh e injoron këtë fazë, duke harruar rëndësinë e saj – një tjetër “çmimin e progresit” në botën e shpejtësi të lartë dhe rezultateve të shpejta.

“Shpëtimi mbytja – punë dore e mbytjes” – askush përveç ju nuk mund të kujdeset për shëndetin tuaj të plotë. Nevoja për pastrim është e qartë.

Por si të pastruar trupin e toksinave, por më tepër si për të pastruar trupin pa shkaktuar dëme shtesë kur për të kryer këtë procedurë pa rritur shëndetësor është përkeqësuar?
Kur dhe si për të pastruar trupin?

Zakone të këqija, dietë të varfër, mjedisi i helmuar, përdorimi i drogës në trup lë median si toksinave, kripëra, nitriteve, helme industriale, toksinave që grumbullohen, ngadalë helmim atë.

Trup, të mbingarkuara me substanca të dëmshme nuk punon në mënyrë efektive. Ajo kërcënon dispepsi, urth, kapsllëk, vjellje, dhimbje koke, sëmundje të lëkurës, dobësi të përgjithshme, nervozizëm dhe dështime nervor.

Tashmë 30 vjet të jetës së çdo trupit të njeriut është serioze “çakëll”, e cila komplikon punën e organeve të brendshme.

Megjithatë, është e këshillueshme për të pastruar trupin e toksinave, kryer nga rezultatet e një ekzaminim të plotë dhe të konsultimit me një mjek diete.
Shënim: prania e sëmundjeve kronike të traktit gastrointestinal, mëlçisë dhe metodat e veshkave radikale të trajtimit është e kundërindikuar absolutisht në këto raste, konsultimi është e nevojshme. Përveç kësaj, ajo nuk është e nevojshme për të pastruar uria e trupit, ne nuk mund të heqë dorë nga të hahet më shumë se një ditë.

Pastrimit Trupi i toksinave duhet të fillojë nga zorrët, pastaj të kthehet në mëlçinë dhe veshkat. Përveç kësaj, të dyshimta dhe mjetet e shpejta të pastrimit, është e dëshirueshme për të zëvendësuar mjetet tradicionale, ose të paktën të fitojë miratimin e drogës nga mjeku.
Rekomandime të përgjithshme se si për të pastruar trupin

Para së gjithash, kur pastrimin e trupit ka nevojë për të rritur konsumin e ujit. Vetëm uji është i ndihmon më e mirë për eliminimin e toksinave nga trupi.

Kur ju shuma të pijshëm të pastër duhet të rritet në mënyrë të konsiderueshme, ose në vend të mirë që ju mund të merrni efektin e kundërt, duke shkaktuar dëme në trup.

Ajo mund të fillojë shtesë organizmit vetë-helmimi.

Në çdo formë të pastrimit të ushqimit duhet të jetë i qëndrueshëm, nuk duhet të varfërojë trupin.

Para se të filloni pastrimin, ju duhet së pari të përgatisë atë. Është e rëndësishme për të planifikuar përpara masat për pastrimin e pa ekspozuar veten e tyre për të rënies Tundimi në mes, jo duke e çuar deri në fund të fillon.

Kontrolluar se, dikur marramendës, të fillojë përsëri tepër e vështirë. Një procedurë e paplotë në të mirë thjesht nuk do mend, në më të keq – për shembull, procesi i liruar “mbeturina biologjike” tashmë mund të fillojë, por procesi i largimin e toksinave nga trupi ju anuluar, duke bërë helmimin e tij si rezultat i kësaj.

Metodat për pastrimin duhet të marr më të rehatshme. Për çdo procedurë që kërkon refuzimin njerëzor të mënyrës së tyre tradicionale të jetës – ajo është e vështirë për të trupit. Pra, nëse ju jeni të gabuar ju aplikoni metodën e pastrimit, përdorimi i tij nuk është e mjaftueshme, por depresion ju ndoshta siguruar.

Para se të filloni pastrimin e trupit, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj, veçanërisht nëse ju keni ndonjë sëmundje kronike. Të jetë i sigurt për të përjashtuar contraindications mundshme. Në veçanti, absolutisht kundërindikuar sjelljen pastrim intensiv për gratë shtatzëna dhe lactating.

Pastrimi i duhur trupi i toksinave duhet të fillojë me pastrimin zorrët, ku trupi në të vërtetë fillon dhe zashlakovyvanie gjithë trupin. Parafytyruar ashtu si për të pastruar trupin e toksinave në shtëpi mos harroni të përgatitur për kapsllëk të mundshme. Ata nuk duhet të jetë. Zgjidhni një mjet përshtatshme për të eliminuar kapsllëk. Recipes në fakt ka shumë, por ata ndihmojnë njëri-tjetrin, dhe të tjera – nuk ka.

Recetave në vijim konsiderohen optimal, si të thuash universal për të gjithë, dhe mbi të gjitha sigurt:

1. Çdo mëngjes në një stomak bosh mund të pini 1 gotë me lëng karrote. Lëng duhet të jetë i natyrshëm dhe i freskët, kështu që mos e blej lëngje gati Shop.
2. Për gjysmë ore para mëngjesit, hani një sallatë të vogël panxhar, gjysmë vlim panxhar dhe fshij në rende, përzierje me 1 tbsp. lugë ndonjë vaj perimesh.
3. Well stabilizuar krunde zorrët thekre. Ata mund të hani gjatë ditës në vlerë prej 1-2 shekuj. lugë krunde, brewed me ujë të valë.
4. kos Great ndihmon. Ajo mund të merret në kohën e gjumit ose në mëngjes në një stomak bosh, si vijon: një filxhan kos të shtoni 1 tbsp. lugë vaj vegjetal, llokoçis mirë dhe pini në një kohë.

Duke folur për se si të duhet pastruar trupin, ne nuk mund të themi se absolutisht çdo sjellje pastrim mund jo më shumë se dy herë në vit. Disa prej specieve dhe më pak, ose ju mund vetëm të dëmtojnë trupin, të reduktojë disa nga funksionet e tij ose “atrofizuar” ata mësuar të trupit jashtë ndihmën dhe kjo provokoi mosveprimin e tij. Prandaj, koha më e mirë për të pastruar është koha e Ardhjes në periudhën vjeshtë-dimër dhe para Pashkëve – një post të pranverës.

Kur pastrimi i shpeshtë konsiderohet si një efekt anësor dhimbje koke, dobësi dhe të përzier. Kjo është relativisht normale, zakonisht i përkohshëm dhe shpejt kalon. Megjithatë, në qoftë se këto tregon të ndritshme, përveç më mirë që të konsultoheni me një mjek.

Për të arritur rezultate maksimale gjatë rrjedhës së pastrimit është e rekomanduar për të bërë një masazh, vizitë pishinë, duhet të bëjnë Ushtrimet e mëngjesit dhe në përgjithësi përpiqen të bëjnë jetë pasive.

Siç është përmendur tashmë, është e këshillueshme për të pastruar trupin përgatisë paraprakisht. Për të duhet të pastruar trupin rreth një muaj para se procedurat duhet të përjashtohen nga dieta e yndyror, skuqur, tepër i kripur, aromë, dhe ushqime të tjera junk. Dy javë rekomandohet të heqin dorë mishit dhe kafshëve yndyrna. Maksimale të ndjekin dietë konsumit perime dhe prodhimet e qumështit ideale. Dhe sigurisht, nuk do të hani më vonë se 3 orë para gjumit.

Në mënyrë ideale, të fillojë dhe të përfundojë pastrimi i rekomanduar nga uria apo mono-dietë. Megjithatë, uria – kjo është një pastrim i fuqishëm treguar jo të gjithë. Prandaj, opsioni është ofruar për dita në ditë pastrim dhe përfundimtar një-ditore grevë urie për të kryer procedurat me konsum shumë fluide. Gjatë ditës ju mund të pini 6 gota me lëng, çaj të gjelbër ose të çdo bari që ka një efekt diuretik.

Për të filluar dhe në fund janë gjithashtu të madh mono-dietë apo agjërimi ditë, bazuar në konsumin e frutave të para dhe perime, kos apo djathë. Jo sjellje e keqe para se të pastrimit “Mini” uria: Në mëngjes, menjëherë pas zgjimit, spastrim përzierje pije, të përgatitur me 1 tbsp. kripërat Epsom lugë çaji, i cili duhet të holluar në një gotë me ujë të zier, pasi duke shtuar lëng të freskët limoni – 2 tbsp. lugë. Pas gjysmë ore duhet të pini një gotë me karrota, grejpfrut ose lëng portokalli holluar së bashku me ujë. Gjatë ditës, pirë lëng holluar të ujit çdo orë.

Në shtëpi për të siguruar që procesi pastrimi është i suksesshëm, mund të bëhet e thjeshtë “test urina shtëpi.” Për këtë mbrëmje në një kavanoz të duhet për të mbledhur një grimë e urinës në mëngjes të gjitha “mbeturinat” e në të do të jetë i dukshëm, me sy të lirë – ajo kristale të madhësive të ndryshme dhe ngjyrave, nga portokalli të errët në të zezë përfshirëse. Dhe për provat më të besueshme dhe bindëse të efikasitetit të lartë të pastrimit, të kryejë teste laboratorike të urinës, duke krahasuar rezultatet e para dhe pas pastrimit të trupit. Unë ju siguroj, efekti terapeutik është e qartë.
Si për të pastruar zorrët?

Zorrë – Trupi është përgjegjës për funksionimin normal të imunitetit, është proces i thithjen e ushqyesve që vijnë nga ushqimi dhe detoxification e trupit. Prandaj, çdo ndërprerje dhe trazirat në zorrë – të dëmshme për trupin, ato të çojnë në dysbiosis, ushqim helmimi përpunimit të organizmit, performancën e dobët të të tjerëve. Sepse Colon purifikoj – pikërisht në të procedurës, e cila fillon që trajton të gjithë trupin.

Çdo spastrim pak a shumë serioze të trupit duhet të fillojë me një zorrë e trashë. Kjo mund të bëhet duke përdorur klizmë (Merrni ujë të zakonshëm të pastër në temperaturë dhome). Zorrë ndihmë e shkëlqyer tërshërë ekstrakt, ky terren oats derdh ujë dhe të insistojnë 3-4 orë. Një mjet i shkëlqyer për mënyrën se si për të pastruar zorrët konsideruara përzierje e lëng karrote dhe spinaq: 300 gr. lëng karrota, 200 gr. Lëng Spinaq – merret gjatë ditës.

Mënyra më e mirë për të zgjidhur një problem me kapsllëk – hani më shumë ushqime që përmbajnë proteina dhe të jetë i sigurt për të pirë një gotë kos ose kosi.

Quite shpesh një mjet për mënyrën se si për të pastruar zorrët përdorur drogë “Fortrans”, sipas udhëzimeve. Colon Pastrimit është bërë edhe me përdorimin e Kripërat Epsom. Në ditën e pastrimit të zorrëve duke përdorur kripë duhet të shmangin hahet produktet e qumështit. Për ta bërë këtë në një gotë me ujë të shpërndajë dy lugë kripë, pini zgjidhje brenda natës, larë poshtë me një pintë ujë të pastër. Në pije e mëposhtme ditë vetëm uji pastrohet me lëng limoni (1 tbsp. Lugë për litër të ujit), ditë duhet të pini 1,5-2 litra. Ditën tjetër, le mëngjes të lehtë që përbëhet nga lakër të freskët me karrota dhe kripë dhe erëza në vend të një lëng limoni pak. Brenda dy javë pas pastrimit zorrë është kryer, është e nevojshme për të ndjekur një dietë që përjashton konsumin e yndyrore, të kripura dhe ushqime niseshte.
Si për të pastruar të mëlçisë?

Pastrimin zorrët e “deponinë e vjetër” dhe të privuar nga një gjak i fuqishëm dehje zorrëve, ju mund të filloni pastrimin e mëlçisë – trupin kryesor të pastrimit të gjakut laborator. Këto substanca janë të zhytur zorrët, pastaj vjen gjakun në mëlçi, ku ata nënshtrohen filtrimit të mëtejshëm.

Më parë, natyrisht, mëlçisë duhet të përgatiten: Gjatë javës, është e nevojshme të ushqimit vegjetarian, i shoqëruar nga spastrimi zorrë. Mënyra për të pastruar të mëlçisë, ka shumë, por ata janë të bazuar në postulatet e mëposhtme: ushqime bimore dhe përdorimin e ngrohje pads. Ajo gjithashtu duhet të jetë i ndërgjegjshëm e masave dhe rëndësinë e konsultimit paraprak me mjekun.

Për të pastër të mëlçisë, ka një mënyrë mjaft të padëmshme – e përdorin atë për mëngjes qull hikërror me vaj perimesh. Cook ajo të jetë për vetëm 1-2 minuta dhe pastaj shtypni. Buckwheat tregon mira toksinave nga trupi, ul nivelin e kolesterolit në gjak. Kjo është një pastrim i mirë ndihmës përgjithësi, trupi parandalimin e ndotjes, metodë të butë dhe delikate pastrim.

Për të shtuar vlera mund të bëhen tyubazh. Pije më e zakonshme recetë konsideruar si vijon: në mëngjes në një ujë mineral pije bosh stomak pa gazuara, duke shtuar një lugë sorbitol në të, atëherë shkoni në anën e djathtë dhe të bashkangjitni një ngrohje jastëk në mëlçi. Kjo metodë shtyrë biliare, por para se të përdorë këtë metodë të pastrimit të trupit, ajo është e detyrueshme për të konsultuar një mjek që të ekzaminohet nga ultrazërit dhe përjashtojnë praninë e gurëve të tëmthit! Vetëm të marrë një “të mirë” nga një mjek mund të fillojnë të pije.

Për të pastër të mëlçisë është e rekomanduar për të ngrënë ushqime bimore, dhe kjo duhet të bëhet në tre ditë duke filluar në procedurat e ditës dhe të pastrimit. Në ditën e veshjes procedurës ngrohtësisht dhe të vënë një shishe me ujë të nxehtë të ngrohtë-up për anën e djathtë të mëlçisë dhe tëmthit software aktuale. Para se të shkojnë në shtrat në një mbrëmje bosh stomak pijë 100-200 gram. pak ngrohur vaj perimesh. Vaj mund të zëvendësohet sernokysloy magnez: në një gotë me ujë mineral të përzier 1-2 tbsp. lugë magnez dhe pini për 2 orë, duke e bërë intervalin e 15-20 minuta. Atëherë është e nevojshme për të bërë anën e djathtë të ngrohës dhe të presin për zhdoganim.

Nuk është një mënyrë pak më të ndryshme për të pastruar trupin e toksinave në shtëpi, siç e dini, më të ngurtë, dhe për këtë arsye rekomandohet pas konsultimit me doktorin tuaj.

Dita 1. Në mëngjes në një stomak bosh duhet klizmë. Gjatë gjithë ditës, hani vetëm nevojë lëng të mollës, në çdo sasi, por gjithmonë gatim freskëta.
Dita 2. Përsëriteni të njëjtën gjë si në ditën e parë të trajtimit.
Ditë 3. Bëni të njëjtën gjë, por të hahet me lëng molle vetëm para 19,00 pm. Sipas biorhythm përditshme vetëm në këtë kohë, mëlçisë relakson deri në pikën që ajo është në gjendje për të hequr qafe një nga gurët e pothuajse çdo madhësi.

Pastaj ju shkoni në shtrat, duke i vënë një jastëk të ngrohjes në mëlçi dhe çdo 15 minuta për të marrë 3 tbsp. lugë vaj ulliri dhe 3 c. lugë me lëng limoni të përzier në një gotë. Total duhet të marrë 200 gram. vaj dhe vaj 200 gr. lëng limoni.

Thith mëlçisë shishe me ujë të nxehtë mund të vazhdojë për 2-3 orë dhe pastaj të fle në mënyrë paqësore. Duke mëngjes duhet të punojnë zorrët kur kjo ndodh, trupi do të vijë nga gurët e gjelbër billirubinovye. Këto gurë kanë konsistencën e argjilore ose argjilore kolesterolit jashtë priza cilindrike, biliare zezë erë jashtëzakonisht të pakëndshme, lecka mukozën e vdekur.

Si rregull, të gjithë emisionet e tilla është 3-4. Pasi ajo është e rekomanduar për të bërë një klizmë spastrimit, dhe atëherë ju lehtë mund të ha mëngjes. Në vend të naftës gjalpë mund të përdoret me perime rafinuar naftës, por ulliri, ndër të tjera, më të fortifikuara.

Në mungesë të contraindications, të përsëritur pastrimin e mëlçisë mund të jetë jo më parë se 2-4 javë deri në momentin kur emisionet nga zorrët të bëhet i pastër. Pas gurë 3 të përsëritur, në shumicën e rasteve, nuk ekzistojnë më. Ndonjëherë ndodh që pas pastrimi konkluzioni i parë i toksinave të mëlçisë është jo i plotë, dhe përafërsisht 3-4 ditë një person fillon të përjetojnë trishtim të rënda në mëlçi. Kjo është një shenjë se “fëlliqur” zhvendosur nga froni i tij dhe filloi të lëvizë, kështu që trupi ka nevojë për ndihmë me trajtimin e saj.

Më e mirë është pastrimi i rregullt i mëlçisë herë në vit – ajo do të mbajë aftësinë e tij e filtrimit në gjendje shumë të mirë. Pasi këto trajtime rritur ndjeshëm vitalitet, ndjesi fizike e butësi, qartësia e mendimit, përmirëson ndjeshëm lëvizjen e përbashkët.
Si të pastër një veshkë?

Duke folur për mënyrën se si për të pastruar trupin e toksinave në shtëpi, ne nuk mund të harrojmë për veshkat – një tjetër trup përmes të cilit pastron trupin. Ne të gjithë e dimë se pirja e tepërt është tepër pjesë e rëndësishme e trajtimit në mes të të gjitha llojeve të ftohjet, grip dhe gjatë dieta të ndryshme. Rëndësia e pijshëm më shumë ujë dhe infusions diuretik për shkak të nevojës nxjerrje e substancave të dëmshme, komponentet dëmtuara sëmundjen e qelizave dhe të tjerët. Për të metabolitëve nuk zalezhuyetsya në trup.

Një mjet i shkëlqyer për pastrimin veshkat janë shalqi. Si një diuretik dhe luleshtrydhe rekomanduar, nga rruga, përveç ajo ka veti diuretik e zorrët si një “pastrim” natyrore.

Pastrimi i veshkave duhet të kryhet në ushqime të rrepta kufitare që stimulojnë veshka proceset e formimit të gurit, të tilla si: miell, e ëmbël dhe mish. Feed duhet të jetë i mundur perime të papërpunuara dhe fruta, jo të ziera ose të skuqura.

Veshkat Pastrimi gjithashtu kryer duke përdorur esencë vajtore. Për ta bërë këtë për një javë ju duhet të marrë atë çdo diuretik, dhe pastaj të vazhdojnë të përdorin atë, por duke shtuar se në 5 pika vaj qiparisi, 2,5% zgjidhje. Pranimi diuretik përzierje, si me vaj dhe pa, mbahet për 30 minuta para ngrënies tre herë në ditë. Kohëzgjatja e përgjithshme Kursi është dy javë.
Si të pastër nyje?

Pas spastrimit mëlçinë dhe veshkat, vetëm të drejtën për të filluar pastrimin joints, lehtësimin e tyre nga këto toksina, “depozita” përmbajnë osteochondrosis, poliartritin infektive jospecifik dhe specifike. Për të pastër joints, ju mund të përdorni metodën e mëposhtme:

1. 5 oz. fletë gji, më i ulët në 300 gram. ujë dhe vlim për 5 minuta.
2. Insistojnë supë gji në një termos për 3-4 orë, pastaj thahet.
3. supë Drink në gllënjka të vogla duhet periodikisht për 12 h. Ky kusht është i detyrueshëm, pini të gjithë në të njëjtën kohë është e pamundur, përndryshe ju mund të provokojë gjakderdhje.
4. Kjo procedurë përsëritet 3 ditë rresht. Ju duhet të përsëritet pas një jave në të njëjtën mënyrë: 3 ditë për gllënjka të vogla 12:00 300 gr. supë.
5. Në ditët e trajtimit duhet të jetë ushqimi vegjetarian (pa ngrënë mish dhe yndyrna shtazore).

Pastrimi nyjeve është bërë i detyrueshëm pas spastrimit zorrë. Fakti që zorrë papërpunuar nën ndikimin e dafinë supë mund të shkaktojë të gjitha llojet e reaksioneve alergjike. Në vitin e parë mund të jetë pastrimi njëherë një të katërtën, atëherë procedura duhet të kryhet të paktën – më e mirë është një herë në vit.
Si për të pastruar sistemin limfatik të trupit?

Nënvlerësojnë pastërtinë e sistemit limfatik – një luks. Mënyra më e zakonshme dhe të përballueshme për të pastruar limfatike konsideruar Metoda e Dr Walker. Për ta bërë këtë, të marrë përzierje e mëposhtëm:

1. Përgatitja e një përzierje e 900 gram. lëng grejpfrut, 900 gr. lëng portokalli, 200 gr. lëng limoni, 200 gr. meltwater. Kjo normë ditore.
2. Në mëngjes, të bëjë një klizmë, dhe pini një zgjidhje e bërë nga 1 tbsp. lugë kripë dhe 100 gram hlauberovoy. uji pastrohet.
3. Pastaj, mundësisht i ngrohtë në dush ose në dush. Kjo do të shkaktojë një humbje të madhe të lagështisë – përmes djersës bollëk, urinë, feces.
4. Pastaj çdo 30 minuta ju duhet të pini 100 gram. përzierje fruta të përgatitur më herët.

Limfatike pastrimi duhet të bëhet tri ditë me radhë, duke mos ngrënë asgjë, por përzierje lëng në bazë të shkrihet ujë.
Si për të pastruar trupin urogjenital?

Përgjigje optimale për pyetjen si për të pastruar trupin e toksinave në shtëpi, veçanërisht si Pastrime urogjenital konsiderohet mëngjesin mikrobiologjike të përbërë nga ngjyhet për 5 ditë oriz, që zgjat deri në 2 muaj. Pastrimit oriz trupit mbajtur si vijon:

1. Banka është e mbushur gjysmë-litër 2 lugë. lugë oriz larë, e mbushur me ujë dhe mbetet një ditë.
2. Ditën tjetër kjo pic në bankën e parë, lahen dhe ri-mbushur me ujë. Në bankën e dytë e mbushur karakteristika të reja dhe e mbushur edhe me ujë.
3. Procedura përsëritet deri raft nuk është vënë pesë kavanoza ngjyhet, lahen me ujë të përditshme.
4. Kur i parë oriz vymokne bankë për pesë ditë, ju duhet të gatuaj dhe hani mëngjes pa asgjë që është pa kripë, ndonjë erëza, pa bukë dhe ushqime të tjera – vetëm “bosh” Fig.
5. Pas përmbahet nga përdorimi i ujit ose pije tjetër të paktën 4 orë. Mos kini frikë kur urina bëhet si një puding pista – kjo ndodh ochitka sistemit urogjenital.
6. Mëngjesi në oriz ngjyhet vazhduar për 2 muaj, duke lëvizur alternuar bankat, oriz larje, vidvaryuyuchy për ushqim të mëngjesit dhe zëvendësimin bankën e përdorur, një pjesë të re të oriz ngjyhet.

Sipas metodës së spastrimit oriz trupit përjetuar – gjunjë kërcitës dhe bërryla janë shumë të heshtur dhe fleksibël.

Vuajnë mitrës, adenoma rekomanduar mëngjes oriz shtojcë në ditën e pastrimit çaj me shtimin e xhenxhefil terren, 70-100 mg per filxhan çaj xhenxhefil. Vuajnë mastopathy rekomanduar të zbatohet më tej një kompresë të ftohtë “gjallëri” çaj për 15-20 minuta për të vendosur tumoreve të gjirit.
Si për të pastruar trupin e toksinave përmes dietë?

Qasja më e mirë për qëllime të tilla është dietë me lëngje natyralesi tërhequr nga pesë në dhjetë ditë në një rresht. Para se të spastrimit dietë është rekomanduar për javën para për të reduktuar ndjeshëm konsumin e kafe, çaj, sheqer dhe ushqime yndyrore. Në ditët e dietë duhet të pini 8-13 gota lëngje janë të shtrydhur nga i freskët i larë frutat dhe perimet e tyre. Për dietë lëng lejohen të zgjedhin për shije, dhe madje edhe të bëjnë frutash dhe perimesh të përziera smoothies. Një mjet i shkëlqyer janë të gjitha llojet e TEAS dhe pastrim bimor trupit. Vini re se lëngje dhe teas, dhe teas bimor kanë efekte të ndryshme, si dhe për ju personalisht nuk mund të jenë të durueshëm. Pra, para se të angazhohen në pastrimin e trupit me mjete të ndryshme, sigurohuni që ju nuk e keni një alergji ndaj tyre. Dhe për çfarë efekti që ata janë të njohur për të, unë ju them me pak fjalë. Diets bazuar lëngje dobi si vijon:

1. lëng i rrushit ndër të tjera ndihmon me anemi dhe gurëve të tëmthit.
2. Lëng karrote është e mirë për sytë.
3. Apple lëng – mirë forcon kockat.
4. Lemon lëng – një zgjidhje e shkëlqyer për pastrimin e mëlçisë.
5. Lëng panxhar bën një efekt anti-plakjes.
6. Rritja e efikasitetit duke përdorur ditë dietë agjërimi (një herë në javë).

Well pastron trupin e toksinave dhe përmirëson tretjen Tea Ushqimi. Megjithatë, ndërsa çaji duhet të përgatisë veten duke ndjekur përmasa komponentë thelbësore:

1. Mix çaj me kopër, lule bli dhe kamomil, gjethe nenexhik, duke marrë secili prej komponentëve 1 tbsp. lugë. Hidh përzierje çaj me ujë të zier dhe të lënë 15 minuta të mbush. Pini 1 gotë në ditë për një javë.
2. Përgatitja e një çaj me hips u rrit dhe Rowan, kjo përzierje fruta në raport me njëri-tjetrin, të marrë 1 st tyre. lugë dhe pour 2 gota ujë të valë. Çaj Protrymayete në një banjë me ujë për 10 minuta, por nuk do të sjellë një çiban. Pastaj mënjanë të mbush në 04:00 dhe tendosje çaj frutash. Lejoni të krijoj duhet një gjysmë gotë midis ngrënies tre herë në ditë.
3. Merrni 25 gram. Veshkave thupër e bardhë, Hypericum, lule kamomil farmaci dhe Shkumë me rërë. Tërësisht përzierje dhe ti do të mundi në përbërësit pluhur. Pour 1 tbsp. pintë lugë përzierje e ujë të valë dhe të lënë për 15 minuta për të pirë një gotë çaj duhet të jetë dy herë në ditë, në mëngjes dhe mbrëmje. Pas mbrëmjes pritjes është dhe nuk është e rekomanduar për të pirë më shumë.

Metoda alternative të pastrimit, spastrimit trupit të mjeteve juridike popullore
Dush terapeutik.

Një nga metodat më të fuqishme të trajtimit konsiderohet dush. Vendi më i mirë, i zakonshëm në banjë me avull ruse, sepse ajo nuk është lëkurë e thatë dhe mukozës. Megjithatë, dhe sauna (avull thatë) gjithashtu siguron efekt të shkëlqyer spastrimi në të gjithë trupin.

Steam pastrimin e trupit të mjeteve juridike popullore shton forcën dhe energjinë dhe zorrët e mëdha, në të gjithë traktin gastrointestinal, qetësues efekt në mushkëritë, veshkat, mëlçisë, pankreasit. Përdorni një fshesë në banjë, duke i lejuar për të rritur efektin e dobishme – duke përdorur një fshesë është një lloj i masazh që rrit qarkullimin e gjakut në lëkurë, muskujt, duke zgjeruar poret, stimulon detoxification të trupit, normalizes metabolizmin.
Njerëzit hudhër recetë.

Pastrimin e trupit të mjeteve juridike popullore ka drejtime të ndryshme dhe forma. Kjo recetë – një mjet i madh jo vetëm për pastrim, por edhe për rinovimin gjithë trupin:

1. Merrni 500 gram. hudhër, të pastër dhe ti do mundi në një prej porcelani ose tas druri – një parakusht, hudhër mund të mos vijnë në kontakt me metal.
2. Lini hudhër për të qëndruar 30 minuta në një enë të ngushtë.
3. Tani të hequr “të lartë” lugë druri dhe derdh 200 gram e mbetura. alkool 96%.
4. Vendi hudhër “raki” në një shishe, mbyllur atë fort dhe të lënë për 10 ditë në një vend të errët.
5. Ju pastaj tendosje infuzion, dhe të lënë atë për një tjetër 2-3 ditë.

Merrni tani ekstrakt disa pika qumësht të ftohtë. Në një kohë keni nevojë për një të katërtën e një gotë qumësht. Mjet pije duhet të jetë tre herë në ditë për 20 minuta para se të hahet, duke përdorur procesin e mëposhtme merr infuzione:

Dita e parë – për mëngjes dhe drekë dhe 2 pika të qumështit të holluar tretësirë për darkë – 3 pika;
të rritet në ditët e ardhshme për të bjerë nga çdo metodë;
të vazhdojë të rritet numri i tretësirë për 15 pika;
atëherë ju duhet të fillojë për të reduktuar një rënie, kështu që më dhjetë para se të darkë jashtë një rënie.
një ditë e 11-të për të marrë në çdo marrin 25 pika dhe të vazhdojë për të pirë në të njëjtën sasi, ndërsa infuzion nuk është përdorur plotësisht.

Ky trupit spastrimit mjetet juridike popullore, veçanërisht të dhënat dhe të nxjerrë në bazë të kësaj skeme, të pastruar trupin nga yndyra, të përmirësuar metabolizmin, enët e gjakut të sigurojë fleksibilitet dhe shëndetin më të madh.

Megjithatë, ky organ mjetet juridike popullore spastrim recetë lejohen të përdorin vetëm çdo gjashtë vjet!
Spastrim organ Recipes

Siç e dini, teknikat dhe receta për pastrimin e trupit, ka shumë. Ndryshimi i tyre kryesor mes tyre qëndron në shkallën e efikasitetit, disponueshmërinë për përdorim në shtëpi dhe ngurtësi afrohet për të pastruar trupin. Ne ofrojmë recetave përshtatur procedurat më të buta të trajtimit që eliminojnë rrezikun e shkeljes së microflora zorrëve.
Pastrimit oriz trupit

Kjo metodë e pastrimin e trupit Rice erdhi tek ne nga Lamas tibetian, ajo është mjaft e thjeshtë, por shumë të efektshme. Sekreti qëndron në faktin se kokrra e orizit ka grilë kristal. Pas njomje kokrra oriz, ndërfutur së bashku me ujë dhe niseshte është larguar, duke lënë një qelizë të lirë për farë. Si rezultat i qull oriz larje në stomak pothuajse nuk tretet dhe shpejt merr në duodenum, duke lejuar qelizat e lirë të një barazim të gjitha toksinave. Kështu, oriz pastron jo vetëm një zorrë, por tërë trupin.

Pronat Kështu tilla aktive të dobishme e orizit nuk vetëm, oriz për të pastruar trupin duhet të zgjidhen jo varietetet i zgjatur dhe të rrumbullakëta oriz.

Sipas recetë e urtësisë së lashtë, ju duhet të marrë sa më shumë lugë tryezë të orizit si ju viteve të plotë tani. Më tej, ajo duhet të lahen, plotësoni në enë të përshtatshme me një kapak dhe të mbuluar me të ftohtë zier ujë. Rajs, e mbuluar me ujë duhet të mbulojë fort dhe gjatë natës ftoh. Në mëngjes, uji duhet të zbrazet dhe gatuaj pa uppers oriz lugë gjelle kripë për 3-4 minuta. Hani këtë qull oriz duhet një stomak të zbrazët, dhe siç thuhet në recetë origjinale, gjysma tetë në mëngjes. Pjesa tjetër e kokrra oriz duhet të ri-mbuluar me të ftohtë zier ujë dhe ngrij. Procedurë duhet të përsëritet çdo mëngjes, sa kohë që të gjithë oriz ngjyhet është bërë.
Pastrimin e zierje trupit të kënaqur

Oats – të gjithë produkt shumë i dobishëm. Një zierje i kënaqur në gjendje për të hequr metalet e rënda, për lirimin trupin e toksinave, aktivitetin debug e stomakut dhe zorrët, dhe ka një ndikim shumë pozitiv në trup renale dhe kardiake funksion. Një lloj i ngjashëm i pastrimit është veçanërisht e rekomanduar për duhanpirësit si oats sukses të përballen me tërheqjen e nikotinës nga organizmi dhe produktet e tij të kalbjes. Përveç kësaj, një zierje e kënaqur tepër të dobishme, të pasura me vitamina pije furnizon masë të trupit të nevojshme për mineralet normalë të operimit.

Për të bërë këtë supë, pour 200 gram. oats (domethënë kokrra, jo bollgur) 2 litra ujë çezme dhe vihet në zjarr. Prisni një zierje dhe të vazhdojë të gatuaj për një tjetër 40 minuta, nxitje herë pas here për të kënaqur nuk është “mbërthyer” dhe duhej të heqin dorë nga të gjitha ushqyesve supë të. Pas 40 minutash, tendosje supë duhet, të qetë dhe në disa ditë për të marrë një gjysmë gotë 4-5 herë në ditë.

Oats mbetur pas lodhje mund të përdoret gjithashtu me avantazh. Ju mund të shtoni ujë dhe vlim për një orë rreth ngrohjes ulët. Rezultuar supë brewing re mund të shtohet në dush për larje ose dripping me ta në mendje. Pas oats lëkura merr butësi e mahnitshme dhe elasticitet janë stres dhe nervozizëm. Ajo do të sjellë dobi të madhe si njerëzit që vuajnë nga venat me variçe në këmbë nëse bëhet me të duke shtuar nga një dush këmbë.
Pastrimin e trupit me herbs, recetë e lashtë kineze

Kjo recetë ilaç e lashtë kineze, jo vetëm që pastron trupin dhe përmirëson pamjen dhe shëndetin e përgjithshëm të lëkurës, por në të njëjtën anije dhe e bën më fleksibël, parandalimin e shfaqjes së sëmundjeve të tilla si infarkt miokardi, sklerozë të shumëfishtë, angina, paraliza, formimin e tumoreve të ndryshme, etj . Pas pastrimit të ndaluar këtë recetë dhimbje koke, përmirëson ndjeshëm vizion dhe në përgjithësi ka një përmirësim të dukshëm e të gjithë organizmit.

Për të përgatitur nevojshme për përzierje 100 gram. farmaci kamomil, Helichrysum, Hypericum dhe thupër buds. Përzierje duhet të grimcuar tërësisht në një blender dhe derdh në një enë, fort kapak të përshtatshëm. Para se të shkojnë në shtrat, të marrë 1 Art. lugë përzierje terapeutik, dhe derdh ujë të valë – 500 ml, duke e lënë 20 minuta. Pastaj tendosje infuzion dhe ndarë 1 filxhan të lëngshme ftoh mbetur hequr deri në mëngjes. Në 1 filxhan infuzion duhet të shpërndajë 1 h. Spoon e mjaltë dhe pini atë të gjithë në një herë. Atëherë hani ose pini më shumë e pamundur.

Mëngjes nxehet për një çift të infuzionit të mbetur, të shpërndarë në të 1 orë. Lugë mjaltë dhe pini të gjithë për 15-20 minuta para mëngjesit. Përsëriteni procedurën për çdo ditë, deri në tarifë mjekësore.
Pastrimit të trupit herbs rodhe, echinacea, tërfili, elderberry dhe karamele mente

Kjo recetë do të ndihmojë për të mbajtur të pastër stomakun, mëlçinë, dhe të gjithë sistemin e qarkullimit të gjakut të trupit. Në krye të të gjitha, ajo zbut sistemin nervor, dhe përmirëson gjendjen e lëkurës.

Për të përgatitur supë duhet të vlim 6 gota me ujë të pastër dhe të shtoni atë në 2 orë. Lugë rrënjë grimcuar e Echinacea dhe rrënjë rodhe. Supë duhet të vlim për 10 minuta rreth ngrohjes ulët, pastaj derdh një tjetër 2 h. Lugë bar, kjo e copëtuar nettles dhe vazhdojnë të ziej për një tjetër 10 minuta në ngrohje të ulët. Pas kësaj, supë duhet të hiqni nga të nxehtit dhe derdh në 2 orë. Lugët tërfili i kuq, me bar, karamele mente dhe lule të zeza elderberry. Kjo duhet të lënë të mbush për 5 minuta në një enë të mbyllur dhe filtri.

Mu në infuzion nuk është shumë i mirë, kështu që ju mund të ëmbël atë me mjaltë. Merrni mjetet e nevojshme si më poshtë:

1. gjysmë filxhan i zierje tri herë në ditë 30 minuta para ngrënies për javën e parë;
2. gjysmë një filxhan dy herë në ditë për javën e dytë;
3. gjysmë filxhan një herë në ditë gjatë javës së tretë.

Pastrimin e trupit me herbs, receta e mjekësisë tradicionale

Kjo recetë ju lejon të shpejt të qartë të gjithë traktit gastrointestinal absolutisht, ka një efekt pozitiv në lëkurë dhe sistemit nervor të trupit.

Për të përgatitur supë duhet 5. lugë hala rinj, 2-3 tbsp. lugë të thata rose hips, 2 tbsp. lugë qepë dhe një gjysmë litër ujë shkrihet. Për të përgatitur hala rinj janë të thata rose hips dhe letër e hollë dhe derdh përzierje shkrihet ujë (recetë e drejtë e përgatitjes është përshkruar më poshtë). Vlim supë për 10 minuta në ngrohje të ulët dhe të lënë të mbush në një vend të errët gjatë natës.

Pini gllënjka të vogla supë me gradë gjatë ditës. Pas 10 ditësh të një organi të tillë spastrimit herbs do të shihni rezultate të dukshme.
Pastrimit të trupit shkrihet ujë

Shkrihet ujë – është një nga mënyrat më të mira dhe më të lehta për të pastruar trupin. Për të harrojmë për slagging, njom peshën e trupit dhe minerale me një hakmarrje proceset kandidojë metabolike në trup rregullisht të mjaftueshme për të marrë në një stomak bosh në mëngjes shkrirë ujë. Fakti se struktura e saj është më e afërt me ujë që përbëjnë trupin tonë.

Më e dobishme, natyrisht, është uji i pastër natyror nga bora ose akulli korrur në male. Megjithatë, për të marrë ujë të tillë në zonat urbane me një copë akull i zi apo dëborë është thjesht e pamundur. Prandaj, është e nevojshme për të përgatitur në mënyrë specifike me ujë të zakonshëm tap.
Për ta bërë këtë, hedh ujë në një enë dhe vendoseni në frigorifer. Ne presim pamjen e icicles gjobë të gjatë, të tërheqë ato dhe hedhin larg, ikjen me ujë në një tas dhe pastaj dërgimin në frigorifer. Kur ngrirjes e ujit është e ndarë në dy pjesë: akulli është me të vërtetë përzierje e pastër dhe me baltë, të cilat do të vendosen ndotesve nga uji. Tjetra ju duhet për të hequr papastërtitë dhe të pastër thaws akull dhe pastaj të dërguar një pije. Mos harroni pronat e dobishme të tilla shkrihet me ujë ruan një maksimum prej 3 ditësh. Por është e këshillueshme të pini ujë të shkrirë, ndërsa ai ende icicles.
Pastrimit të trupit të zier në ujë

Kjo teknikë ju lejon që të të shpëtoj nga kapsllëk kronik, pesha stabilizuar, të vendosur funksionimin korrekt të lëkurës, ngadalë dhe shumë butësisht tërheq gurë dhe rërë nga veshkat, mëlçisë dhe tëmthit.

Gjatë pastrimit të tillë mund të ketë dhimbje të butë që tregojnë rrjedhën e duhur të procesit të pastrimit, dhe duke u shpëtoj trupin e toksinave. Zakonisht, ka dhimbje në mungesë të sëmundjeve kronike.

Thelbi i kësaj metode të pastrimit është që çdo mëngjes me stomak bosh gjysmë ore para mëngjesit të pirë një filxhan ujë të valë. Kjo duhet të bëhet në gllënjka të vogla, ngadalë, ndërsa një tjetër pije me ujë të valë është ndoshta e pamundur. Ky kurs është shumë e gjatë, ajo është projektuar për 6 muaj. Megjithatë, një procedurë e tillë i gjatë i jep rezultate të mira: yndyrë të tepërt në zonat e problemit të zhduket në shpinë janë dhimbje dhe nyjeve të bëhen më fleksibël.
Pastrimin e ujit mineral trupit

Kjo mënyrë e veshkave të mirë të pastër, mëlçisë, kanalet biliare dhe gjakut, përveç kësaj ai mund të rikthehet në funksionimin normal dhe të dobishme microflora zorrëve. Mineral terapeutik rrit funksionet mbrojtëse të trupit, duke e lejuar ju që të zvogëlojë ndikimin negativ të faktorëve të jashtëm dhe ndotësve nxjerr metale të rënda – 30% për kursin. Ujë mineral ka prona të ju lejojnë për të prodhimit të barnave të marra më parë nga trupi. Ndër të tjera, përdorimi i ujit mineral medicinale, një muaj ju mund të humbni rreth 8 £ mbipeshë.

Megjithatë, për të përdorur këtë metodë e pastrimit duhet të trajtohen me kujdes – konsultim me gastroenterologist e nevojshme, për shkak të faktit se në disa sëmundje të traktit gastrointestinal, kjo metodë e pastrimit është i kundërindikuar absolutisht.

I përshtatshëm për këto qëllime vetëm ujë mineral kurative, jo një rostiçeri, dhe varieteteve të tjera shiten në supermarkete. Merrni kurse e ujit duhet të jetë tri herë në ditë para ushqimit për 20 minuta në një shumë në shkallën prej 6-8 ml për 1 kg të peshës trupore.

Nuk përjashtohet paraqitjen në ditët e para të efektit të butë laksativ, i cili do të mbahet në fund të gjysmë ore pasi të hahet. Complete purifikoj Colon vjen në 7-10 ditë pastrim. Pastaj doza mund të reduktohet deri në gjysmë dhe të vazhdojë për të pirë deri në fund të muajit. Pas përfundimit të kursit është e rekomanduar për të pirë një gotë ujë tavolinë gjysmë ore para ngrënies dhe pas 2,5 orë. Mbrapsht në ujë terapeutik është i lejuar në rast të ndonjë Sëmundjet të tilla si urth, dhimbje koke apo presionit të lartë të gjakut, por jo më shumë gota në ditë.
Produktet e dobishme që çhelmoj trupin

Në fakt, një shumë e produkteve që lejon përshpejtojnë ndjeshëm pastrimin e trupit.

Për shembull, mëlçisë në mënyrë të konsiderueshme të ndihmojë herbs tilla si Calendula dhe rodhe, dhe produktet e mëposhtme: vaj ulliri, majdanoz, qepë, karçof, mollë, prej trangujve.

Puna përmirëson sistemin limfatik rozmarinë, xhenxhefil, echinacea, kalë dori.
Ato ndihmojnë për të shpëtoj trupin e lëngjeve të tepërta: luleradhiqe, hithër, majdanoz, dragua, mollë, prej trangujve, kungull, mjaltë.

Pastruar gjakun: Echinacea, hudhër, leeks, qepë, luleradhiqe, hithër.

Pastrues Wonderful dhe pronat choleretic janë: vaj ulliri, rodhe, ushqime me fibra, ujë, agrume, fruta të freskëta dhe perime.

Rrit djersitje dhe në këtë mënyrë detoxification përmes lëkurës: kumak, trumzë, qepë, hudhër, mustardë, çaj jeshil.
Për të reduktuar më tej trupin slagging?

Dhe gjatë dhe pas përgjithshëm “pastrimin” trupin tuaj, gjëja e parë që bëni – është që të heqë dorë ushqim junk të paktën të reduktuar konsumin e saj në minimum. Shko në dietë të plotë në thelb nuk lejon të shpenzojnë pastrimin e procedurave, por të mbajë një kohë të gjatë, ky ushqim parim është shumë i vështirë. Pra, hani “natyrore” e preferueshme për të paktën një javë në muaj. Duke folur për “dietë natyrore” nënkupton refuzimin e gjysmë-refuzimin e mishit, duke shmangur alkoolit, nikotina, caffeine dhe medikamente. Përveç kësaj, koha duhet të harrojmë për produktet e rafinuar dhe nënshtruar përpunimit të thellë, duke preferuar për të ngrënë vaj i parafinuar, bukë gruri, oriz ngjyrë kafe dhe e pazbardhur, dhe jashtëzakonisht të dobishme me mjaltë të ëmbël dhe fruta të thata. Sasi të pakufizuar mund të hani produktet e qumështit, por konsumi i gjalpë dhe qumësht duhet të minimizohen. Gatim ushqim për të drejtuar përmes gatimit, trajtim me avull ose pjekje në furrë. Dhe më e rëndësishmja – më shumë për të pirë! Nëse ju do të ndiqni një dietë, atëherë tre ditët e para trupi të shpëtoj nga shumica e toksinave. Pesë ditë nis funksione të rimëkëmbjes, dhe 10 ditë të këtij dietë, do të përfundojë pastrimin e trupit dhe rrjedhjen e gjakut rinovimi.

Një tjetër mjet shumë i fuqishëm për të përgjithshëm “shtëpisë” është uria, ka një tërheqje të plotë dhe shkatërrimi i helmeve të akumuluara – produkte përfundimtare të metabolizmit. Megjithatë paraqiti një metodë radikale nuk është për të gjithë, uria zgjatur mund të çojë në pasoja të padëshirueshme. Prandaj deklarojë “urinë” mund vetëm “bekim” mjek. Nuk është një derë e mirë, por edhe një mënyrë radikale – të zgjedhin për të përfunduar agjërimin një ditë në javë. Por mos harroni të pini shumë, sepse rezervat ndarjen e yndyrë dhe yndyra tjetër, trupi i hedh nga të gjitha toksina në gjak dhe janë të sigurt për të shtypur.

Pas pastrimit, ju do të ndjehen jo vetëm e lehtë, por do të vini re një përmirësim të lëkurës, frymëmarrje të freskët, gjumë përmirësuar dhe ndjeu një rritje të forcës. Deri në fund të trupit eliminimin e toksinave përpjekjet tuaja nuk janë tretur, të heqë dorë trupin për ushqim të panatyrshme, pijet alkoolike dhe jo-natyrore, do të përpiqen për të rivendosur ekuilibrin mes punës dhe të pushoni dhe të jetë i sigurt për t’u bashkuar në çdo sport, gjimnastikë, stërvitje në mëngjes, të paktën , hiking rregullt me shpejtësi.

Dhe paç fat!

Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top