fbpx
Dieta Shqip

Diete e sugjeruar per vegjetarienet

dieta shqip

Diete e sugjeruar per njerzit vegjetariane .

Mengjesi

 1. -E hene 1 Vezë e zier dhe domate në tost (195 kalori)
 2. E marte -1 vezë e zier, 1 fetë bukë e thekur me miell te psterizuar dhe domate zgare .
 3. E merkur -Djathë krem dhe domate bagel (250 kalori)
 4. E enjte -2 gota qumësht te skremuar dhe 1 banane të vogël. Branflakes dhe fruta (255 kalori)
 5. E premte -3 kajsi të thata, luleshtrydhe dhe qumështi i skremuar.
 6. E shtune -Milkshake dhe sallatë frutash (260 kalori)
 7. E diel -Milkshake me banane bërë nga përzierja me  150ml qumësht i skremuar . Plus një sallatë frutash .

 

Dreka

 1. e hene  -Patate te ziera me gjizë (295 kalori)
 2. E marte -Sallatë frutash tropikale (330 kalori)
 3. E merkur -2 kajsi të thata, rrush të thatë 1tbsp, 1 mollë copëtuar, 1 fetë pineapple freskët dhe 5 gjysmave grimcuar arre.
 4.  E enjte -Vezë dhe domate sanduiç (340 kalori)
 5. E premte -2 feta bukë mbushur me 1 vezë të ziera, 1 domate .Plus 1gote pa yndyrë kos frutash.
 6. E shtune -Supë thjerrëz dhe oatcakes (355 kalori)
 7. E diele -Fasule dhe djathë ne tost. (370 kalori)

 

 

Darkat

 1. E hene -Makarona Creamy kërpudha (285 kalori)
 2. E marte -Perime te pjekura (380 kalori)
 3. E merkure -Speca të mbushur (425 kalori)
 4. E enjte -Patate me djathë dhe fasule (440 kalori)
 5. E premte -Sallatë maroken (475 kalori)
 6. E shtune -Djathë omëletë (510 kalori)
 7. E diele -Veza fiorentin
Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top