fbpx
Dieta Shqip

Si duhet te ushqehet nje i semure me diabet ?

Nje diete mbi diabetin eshte nje guide qe te tregon sa shum dhe cfare lloj ushqimesh te konsumoni gjate dites.

Nje diete e mire do ju ndihmonte te mbanit presionin e gjakut dhe nivielin e yndyres ne nivele te parrezikshme . Kjo diete do t’ju ndihmoje si te humisni ne peshe po ashtu edhe te mbani nivelin e sheqerit konstant.
Njerezit me diabet duhet te kene kujdes me gjithcka qe ata konsumojne ,ushqimet e tyre duhet te jene te balancuara me insuline.

Kjo mund te duket e lodhshme por me dieten e duhur dhe me keshillat e doktorit ose dietologut tuaj , mund te sjell rezultate te jashtezakonshme ne shendetin tuaj .

Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top