fbpx
Dieta Shqip

Dieta 3 ditore ne shqip – Renie ne peshe pa shume mundim

Ka nje mori dietash 3-diteshe qe qarkullojne neper internet. Keto dieta premtojne humbje deri ne 4,5kg ne vetem 3dite. Origjina e dietave 3diteshe eshte e paqarte , disa njerez besojne qe keto dieta u krijuan  ne vitet 80’ . Dietat 3-diteshe jane te famshme per vete faktin qe mundesojne nje renie ne peshe te madhe ne vetem nje kohe te shkurter . Kujdes ! Si cdo diete edhe keto dieta kane risqet e veta .

Nje njeri normal duhet  te konsumoje me shume se 800kj/dita. Cdo diete qe perbehet  nga me pak se 800kj ne dite quhet diete me shum pak kalori , 800kj eshte shume pak per disa njerez gje qe sjell komplikacione ne organizem.

DITA 1

Mengjesi : Caj i zi , 1cope tost dhe gjalp kikiriku  , gjysem molle ose portokalli .

Dreka : gjysem conserve peshku ton , 1 cope tost , caj ose kafe .

Darka :  mish I liget , 1 filxhan fasule jeshile , 1 molle ,1karrote, 1 filxhan akullore me vanilje .

DITA 2 :

Mengjesi : 1 vezë, 1 fetë bukë e thekur, gjysem banane, kafe të zezë ose çaj.

Dreka : 1 filxhan gjize dhe ushqime te thata .

Darka : Dy hot-doge, 1 brokoli filxhan, gjysem karrot, gjysem banane, gjysem filxhani akullore me vanilje

 

DITA 3 :

Mengjesi : nje molle , djathe I shkrire ,caj i zi ose se kafe

Dreka : gjysem veze te zier , 1 cope tost .

Darka : 1konserve peshku ton, 1 karrot , 1filxhan caj kamomili , 1cop pjepër, dhe gjysem  filxhani akullore .

Aliexpress WW
Summer Trends: Hot Elements & Popular Color Floral, Mesh, Polka Dots, Star & Moon, Tie-dyed, Leopard... More to Explore May 14-June 3

Më të lexuara

Aliexpress WW
To Top